Poznaj angielskie słowa, które często mylimy

Każdy język ma słowa o podobnym znaczeniu oraz takie, które brzmią podobnie. W przypadku języka angielskiego istnieje wiele słów, które łatwo ze sobą pomylić. W tym artykule prezentujemy kilka ciekawych angielskich słów, które dość często okazują się mylące. Zapraszamy do lektury!

SŁOWNICTWO
Poznaj angielskie słowa, które często mylimy

Język angielski to istna kopalnia słownictwa. Oferuje nam on tysiące ciekawych słów, które czasami łatwo pomylić z innymi – przez podobne znaczenia, podobną wymowę, lub skojarzenia, jakie w nas budzą. Poniżej prezentujemy mylące angielskie słowa.

Angielskie słowa i pojęcia, które często mylimy (words that are often confused)

Recipe, receipt, prescription
Lawyer, barrister, solicitor
Citizen, resident, inhabitant
Other, different
Fast, quick
Road, street
City, town
Trip, travel, journey
Home, house
Umpire, judge, referee
Work, job
Tall, high / low, short
Zwroty grzecznościowe Mr., Ms., Mrs., Miss
Wyrażenia look like, seem like

Istnieje również grupa słów, które w języku angielskim nazywamy mianem false friends – są to angielskie słowa, które brzmią łudząco podobnie do polskich słów, które nie są ich odpowiednikami. Oto kilka przykładów:

affair – sprawa
afera – fuss

caravan – przyczepa kempingowa
karawan – hearse

divan – sofa
dywan – carpet

table
– stół
tabela – chart (słowo table w kontekście tabeli również ma zastosowanie, aczkolwiek chart jest bardziej popularnym jego odpowiednikiem)

transparent – przezroczysty
transparent – banner

Kolejną grupą słów, jakie niezwykle łatwo ze sobą pomylić, to angielskie homofony – wyrazy brzmiące w taki sam sposób, które mają zupełnie różne znaczenia. Zapraszamy do zapoznania się z homofonami w języku angielskim pod tym adresem.

Dodaj komentarz
0
0
0 0 0