Look like vs seem like – poznaj róznicę

Look like i seem like to dwa często używane wyrażenia, które są równie często mylone. Dowiedz się, co znaczy look like oraz seem like i kiedy używać każdego z nich. Zapraszamy!

SŁOWNICTWO

Look like vs seem like – poznaj róznicę

Różnica między look like i seem like

Look like i seem like to dwa niezwykle popularne angielskie wyrażenia, które niestety często ze sobą mylimy, nie znając ich dokładnego znaczenia. Co znaczy każde z nich i kiedy ich używać? Za chwilę się tego dowiecie.

Look like

Pierwsze z omawianych tu wyrażeń – look like – oznacza „wyglądać jak”, „wyglądać na to, że”, „wydawać się”. Używamy go w sytuacjach, kiedy jesteśmy w stanie zobaczyć to, o czym chcemy powiedzieć.

The sky is overcast. It looks like it's going to rain. (Niebo jest zachmurzone. Wygląda na to, że będzie padało.)

It looks like Sam's going to throw up. (Wydaje się, że Sam za chwilę zwymiotuje.)

It looks like she's in love. Just look at her eyes. (Wydaje się, że ona jest zakochana. Tylko spójrz na jej oczy.)

Seem like

Seem like ma podobne znaczenie do look like – „wyglądać na to, że”, „wydawać się”. Jest ono jednak bardziej abstrakcyjne niż look like – możemy go używać w sytuacjach, kiedy tego, o czym chcemy powiedzieć, nie da się zauważyć. Możemy to jednak przeczuć, zgadywać, lub po prostu wiedzieć.

You're ill? It seems like the trip is out of the question. (Zachorowałaś? Wygląda na to, że nici z wycieczki.)

I missed again! It seems like I've no luck. (Znowu spudłowałem! Wygląda na to, że zupełnie nie mam szczęścia.)

From talking to Fred, it seems like he isn't worried about his forthcoming debut. (Z rozmów z Fredem wydaje się, że nie jest przejęty swoim nadchodzącym debiutem.)

W mowie potocznej natywni użytkownicy języka angielskiego nie zwracają zbyt dużej uwagi na użycie look like i seem like – często używane są one zamiennie. Warto jednak znać ich prawidłowe użycie i się go trzymać. W ten sposób jesteśmy pewni, iż nie popełnimy błędu.

 

Zapraszamy również do zapoznania się z angielskimi słowami, które często mylimy. Nie zapomnij także sprawdzić, jakie pytania ze słowem like sprawiają wiele trudności uczącym się języka angielskiego!

Sprawdź, czy znasz odpowiedzi na te pytania! Rozwiąż quiz!

[1/5] Przetłumacz zdanie "I am washing my hands":

Anne Simons

0

0

0

0

0