Look like vs seem like – poznaj róznicę

Look like i seem like to dwa często używane wyrażenia, które są równie często mylone. Dowiedz się, co znaczy look like oraz seem like i kiedy używać każdego z nich. Zapraszamy!

SŁOWNICTWO
Look like vs seem like – poznaj róznicę

Różnica między look like i seem like

Look like i seem like to dwa niezwykle popularne angielskie wyrażenia, które niestety często ze sobą mylimy, nie znając ich dokładnego znaczenia. Co znaczy każde z nich i kiedy ich używać? Za chwilę się tego dowiecie.

Look like

Pierwsze z omawianych tu wyrażeń – look like – oznacza „wyglądać jak”, „wyglądać na to, że”, „wydawać się”. Używamy go w sytuacjach, kiedy jesteśmy w stanie zobaczyć to, o czym chcemy powiedzieć.

The sky is overcast. It looks like it's going to rain. - Niebo jest zachmurzone. Wygląda na to, że będzie padało.)
It looks like Sam's going to throw up. - Wydaje się, że Sam za chwilę zwymiotuje.
It looks like she's in love. Just look at her eyes. - Wydaje się, że ona jest zakochana. Tylko spójrz na jej oczy.

Seem like

Seem like ma podobne znaczenie do look like – „wyglądać na to, że”, „wydawać się”. Jest ono jednak bardziej abstrakcyjne niż look like – możemy go używać w sytuacjach, kiedy tego, o czym chcemy powiedzieć, nie da się zauważyć. Możemy to jednak przeczuć, zgadywać, lub po prostu wiedzieć.

You're ill? It seems like the trip is out of the question. - Zachorowałaś? Wygląda na to, że nici z wycieczki.
I missed again! It seems like I've no luck. - Znowu spudłowałem! Wygląda na to, że zupełnie nie mam szczęścia.
From talking to Fred, it seems like he isn't worried about his forthcoming debut. - Z rozmów z Fredem wydaje się, że nie jest przejęty swoim nadchodzącym debiutem.

W mowie potocznej natywni użytkownicy języka angielskiego nie zwracają zbyt dużej uwagi na użycie look like i seem like – często używane są one zamiennie. Warto jednak znać ich prawidłowe użycie i się go trzymać. W ten sposób jesteśmy pewni, iż nie popełnimy błędu.

Zapraszamy również do zapoznania się z angielskimi słowami, które często mylimy. Nie zapomnij także sprawdzić, jakie pytania ze słowem like sprawiają wiele trudności uczącym się języka angielskiego!

Dodaj komentarz
0
0
0 0 0