Jak dobrze pisać w języku angielskim? – 5 praktycznych porad

Pisanie w języku angielskim nie należy do najłatwiejszych rzeczy. Istnieje jednak wiele sposobów, dzięki którym możecie łatwo poprawić swoje pisanie w tym języku. Zapraszamy do lektury.

PISZ
Jak dobrze pisać w języku angielskim? – 5 praktycznych porad

Jak dobrze pisać w języku angielskim? Pytanie to może zadawać sobie wielu z Was, jednak często pozostaje ono bez odpowiedzi. W tym artykule adresujemy tą niezwykle ważną kwestię – jest wiele sposobów, dzięki którym możecie szybko poprawić umiejętność pisania w języku angielskim.

Jak dobrze pisać po angielsku?

 1. Starajmy się uchwycić esencję własnych myśli
  Często zdarza się, iż pisząc na dany temat, mamy istny potok myśli, który sprawia, iż nie możemy przejść do sedna sprawy, ponieważ skupiamy się na coraz to innych aspektach tematu. Musimy nauczyć się koncentrować na najważniejszych aspektach danego problemu, które warto przelać na papier – w przeciwnym razie nasza praca ograniczy się do krążenia wokół głównego wątku bez poruszania kluczowych kwestii.
 2. Zapisujmy kluczowe myśli i organizujmy pracę „na brudno”
  Strategia taka gwarantuje nam przejrzystość i jasność przekazu pracy oraz to, iż żaden z ważnych aspektów, które chcemy poruszyć, nie zostanie pominięty. Kiedy zyskamy doświadczenie i umiejętność organizacji myśli i pracy podczas pisania, ten krok możemy pominąć, jednak jest on bardzo ważny w przypadku, kiedy nie napisaliśmy jeszcze dziesiątek lub setek prac i nie jesteśmy jeszcze doświadczonym autorem prac w języku angielskim.
 3. Nauczmy się myśleć w języku angielskim
  Myślenie w języku angielskim jest niezwykle ważne we wszystkich dziedzinach, a w przypadku pisania, proces ten odgrywa kluczową rolę. Działając w ten sposób, możemy być niemal pewni wystrzegania się błędów, które mogą się wkraść w naszą pracę, kiedy myślimy co napisać w języku polskim, a dopiero potem tłumaczymy w myślach naszą wypowiedź na język angielski. Myśląc w języku angielskim, korzystamy najczęściej z gotowych zwrotów, fraz i wyrażeń, z którymi już się spotkaliśmy i nie musimy konstruować od zera. Ponadto, myślenie w języku angielskim oszczędza nam cenny czas, który możemy następnie poświęcić na sprawdzenie pracy.
 4. Czytajmy w języku angielskim
  Wiadomo, że nic tak nie poprawi naszego pisania w języku angielskim jak my sami i praca, jaką włożymy w ćwiczenie pisania. Warto jednak również oddać się lekturze prac, artykułów, książek, czy innych treści w języku angielskim. Czytając treści redagowane przez natywnych użytkowników języka angielskiego, zapoznajemy się ze sposobem pisania, zwrotami, kolokacjami, słownictwem i stylem, jakim charakteryzuje się język angielski. Ma to później rzeczywiste i bardzo wartościowe przełożenie na nasze własne prace – nie zapominajmy zatem o czytaniu, które jest bardziej wielowymiarowe, niż może się wydawać!
 5. Postawmy się w pozycji czytelnika i zastanówmy się, o czym chcielibyśmy przeczytać
  Pisanie pracy to nie tylko słownictwo, gramatyka i styl – trzeba również pamiętać o treści. W zależności od rodzaju pracy, mamy w tym aspekcie większą lub mniejszą elastyczność. Pisząc list, ogłoszenie, notatkę, lub inną pracę tego rodzaju, musimy spełnić wymogi treści i stylu, które są sztywne i przedstawione w poleceniu zadania. Jeżeli z kolei mamy do napisania opowiadanie lub inną pracę, która pozwala nam na rozwinięcie skrzydeł, pomyślmy, co sprawiłoby, że chętnie zabralibyśmy się do lektury takiej pracy. Warto puścić wodze wyobraźni i stworzyć kreatywną pracę, która zaangażuje czytelnika i wpłynie na pozytywny odbiór napisanej przez nas treści. Musimy jednak pamiętać o wymogach stylu i limicie słów, które również musimy przestrzegać.

Zapraszamy również do zapoznania się z artykułami, dzięki których dowiesz się, jak lepiej mówić i słuchać w języku angielskim.

Dodaj komentarz
0
0
0 0 0