Writing na egzaminie FCE – przykład i porady

Druga częścią egzaminu FCE jest pisanie, co w języku angielskim określamy mianem writing. Dowiedz się, jak wygląda i jak się do niej przygotować.

CERTYFIKATY

Writing na egzaminie FCE – przykład i porady

Writing, czyli pisanie, to druga z pięciu części, które występują na egzaminie FCE. Jest to test naszych umiejętności tworzenia form pisemnych w języku angielskim.

Na tym egzaminie przyjdzie nam napisać dwa teksty – pierwszy, krótszy (120 – 150 słów), to list lub e-mail. Drugim tekstem jest forma nieco dłuższa (120 – 180 słów) i nieco bardziej zaawansowana. Najczęściej są nimi (do wyboru) recenzja, raport, artykuł, wypracowanie i opowiadanie. Trzeba również pamiętać o tym, iż jedną z możliwości jest wybranie zadania opartego o lekturę.

Przykładowy Writing

Zachęcamy do przystąpienia do próbnego egzaminu z pisania, zanim zdecydujemy się wykonać ważny krok ku właściwemu egzaminowi. Możemy spróbować swoich sił w przykładowym egzaminie, jaki znajdziecie pod tym adresem.

Porady, jak się przygotować się do pisania

Jak w przypadku większości egzaminów, również do testu z pisania przygotujemy się najlepiej poprzez ćwiczenie pisania. Zachęcamy, by pisać jak najwięcej, ponieważ, jak wiadomo – trening czyni mistrza. Poprzez ćwiczenie pisania zyskujemy nie tylko płynność i popełniamy coraz mniej błędów, lecz także uczymy się radzić ze stresem (również tym związanym z limitem czasowym) oraz zyskujemy łatwiejszy dostęp do różnych wyrażeń, zwrotów i konstrukcji gramatycznych. Dzieje się tak, ponieważ te używamy dość często, a gdybyśmy nie podjęli takiego treningu pisania, dostęp do nich byłby utrudniony, gdyż trudno byłoby nam sobie je przypomnieć. A zatem – do pióra!

 

Nie zapomnij również sprawdzić artykułów poświęconym innym częściom egzaminu FCE!

Znasz już popularne idiomy w języku angielskim? Sprawdź się w quizie!

[1/9] Jak w języku angielskim brzmi popularne przysłowie: gdzie kucharek sześć tam nie ma co jeść?

Anne Simons

0

0

0

0

0