Waluty po angielsku – nazwy walut, kody i symbole walut – słownictwo i wyrażenia

Czy znasz nazwy walut w języku angielskim? Podróżując, musimy znać nazwy walut, by nie mieć wątpliwości przy ich wymianie. Ta wiedza okaże się również użyteczna po powrocie do kraju. Zapraszamy do zapoznania się z angielskimi nazwami walut!

SŁOWNICTWO

Waluty po angielsku – nazwy walut, kody i symbole walut – słownictwo i wyrażenia

Finanse i pieniądze to niezwykle ważna sfera życia, o czym chyba nikogo nie musimy przekonywać. Jednym z kluczowych elementów tejże dziedziny są waluty, które mają różne nazwy w zależności od języka, w jakim o nich mówimy. Zapraszamy do zapoznania się z nazwami walut po angielsku – chyba nikt z nas nie chce mieć wątpliwości przy wymianie walut w kantorze znajdującym się za granicą.

Waluty, kody walut i symbole walut po angielsku

Waluty tłumaczymy na język angielski jako currencies. Wspomnieliśmy również o kantorze – miejscu, w którym dokonujemy wymiany walut – exchange currencies. Kantor to po angielsku currency exchange oraz exchange office. Możemy w nim kupować obcą walutę – buy foreign currency.  Poniżej dowiecie się, jak poszczególne waluty nazywają się w języku angielskim oraz poznacie ich kody i symbole.

W pierwszej kolumnie znajdziecie polską nazwę kolumny, obok której znajduje się państwo, gdzie dana waluta występuje, a następnie angielska nazwa waluty, kod waluty i jej symbol.
 

Dolar

Ameryka

Dollar

USD

$

Dong

Wietnam

Dong

VND

Euro

Strefa Euro

Euro

EUR

Forint

Węgry

Forint

HUF

Ft

Frank

Szwajcaria

Franc

CHF

CHF

Funt

Wielka Brytania

Pound

GBP

£

Hrywna

Ukraina

Hryvnia

UAH

Jen

Japonia

Yen

JPY

¥

Korona

Czechy

Koruna

CZK

Kuna

Chorwacja

Kuna

HRK

kn

Lew

Bułgaria

Lev

BGN

лв

Peso

Chile

Peso

CLP

$

Real

Brazylia

Real

BRL

R$

Rubel

Rosja

Ruble

RUB

руб

Rupia

Indie

Rupee

INR

Szekel

Izrael

Shekel

ILS

Won

Korea Południowa

Won

KRW

Won

Korea Północna

Won

KPW

Yuan

Chiny

Yuan

CNY

¥

Złoty

Polska

Zloty

PLN

 

Czy znacie Bitcoin? Jest to nowy rodzaj międzynarodowej waluty elektronicznej, który zdobywa rosnącą popularność. Jego kod to BTC oraz XBT, a symbol – ฿.


Zapraszamy również do zapoznania się z angielskim słownictwem i wyrażeniami związanymi z pieniędzmi i finansami oraz językiem angielskim w biznesie. Interesują Cię podróże? Koniecznie zapoznaj się z angielskim w podróży a także dowiedz się, jak poszczególne państwa i narodowości nazywają się w języku angielskim!

Wybierasz się w podróż? Powtórz przydatne słownictwo!

[1/3] Co oznacza słowo "runway"?

Anne Simons

0

0

0

0

0