Waluty po angielsku – nazwy walut, kody i symbole walut – słownictwo i wyrażenia

Czy znasz nazwy walut w języku angielskim? Podróżując, musimy znać nazwy walut, by nie mieć wątpliwości przy ich wymianie. Ta wiedza okaże się również użyteczna po powrocie do kraju. Zapraszamy do zapoznania się z angielskimi nazwami walut!

SŁOWNICTWO
Waluty po angielsku – nazwy walut, kody i symbole walut – słownictwo i wyrażenia

Finanse i pieniądze to niezwykle ważna sfera życia, o czym chyba nikogo nie musimy przekonywać. Jednym z kluczowych elementów tejże dziedziny są waluty, które mają różne nazwy w zależności od języka, w jakim o nich mówimy. Zapraszamy do zapoznania się z nazwami walut po angielsku – chyba nikt z nas nie chce mieć wątpliwości przy wymianie walut w kantorze znajdującym się za granicą.

Waluty, kody walut i symbole walut po angielsku

Waluty tłumaczymy na język angielski jako currencies. Wspomnieliśmy również o kantorze – miejscu, w którym dokonujemy wymiany walut – exchange currencies. Kantor to po angielsku currency exchange oraz exchange office. Możemy w nim kupować obcą walutę – buy foreign currency.  Poniżej dowiecie się, jak poszczególne waluty nazywają się w języku angielskim oraz poznacie ich kody i symbole.

W pierwszej kolumnie znajdziecie polską nazwę kolumny, obok której znajduje się państwo, gdzie dana waluta występuje, a następnie angielska nazwa waluty, kod waluty i jej symbol.
 

Dolar Ameryka Dollar USD $
Dong Wietnam Dong VND
Euro Strefa Euro Euro EUR
Forint Węgry Forint HUF Ft
Frank Szwajcaria Franc CHF CHF
Funt Wielka Brytania Pound GBP £
Hrywna Ukraina Hryvnia UAH
Jen Japonia Yen JPY ¥
Korona Czechy Koruna CZK
Kuna Chorwacja Kuna HRK kn
Lew Bułgaria Lev BGN лв
Peso Chile Peso CLP $
Real Brazylia Real BRL R$
Rubel Rosja Ruble RUB руб
Rupia Indie Rupee INR
Szekel Izrael Shekel ILS
Won Korea Południowa Won KRW
Won Korea Północna Won KPW
Yuan Chiny Yuan CNY ¥
Złoty Polska Zloty PLN

Czy znacie Bitcoin? Jest to nowy rodzaj międzynarodowej waluty elektronicznej, który zdobywa rosnącą popularność. Jego kod to BTC oraz XBT, a symbol – ฿.

Zapraszamy również do zapoznania się z angielskim słownictwem i wyrażeniami związanymi z pieniędzmi i finansami oraz językiem angielskim w biznesie. Interesują Cię podróże? Koniecznie zapoznaj się z angielskim w podróży a także dowiedz się, jak poszczególne państwa i narodowości nazywają się w języku angielskim!

Dodaj komentarz
0
0
0 0 0