Naucz się pisać pocztówkę w języku angielskim

Pocztówka zalicza się do bardzo popularnych form pisemnych w języku angielskim. Dzięki naszym poradom dowiesz się, jak dobrze napisać pocztówkę w języku angielskim.

PISZ
Naucz się pisać pocztówkę w języku angielskim

Pocztówka zalicza się do bardzo popularnych form pisemnych w języku angielskim. Jest ona bardzo krótka, bowiem miejsce na informacje jest znacznie ograniczone obszarem kartki pocztowej, ja którą taką wiadomość piszemy. Pocztówkę napiszemy jednak nie tylko w podróży - czy to w trakcie pobytu nad morzem, w górach, czy też na wakacjach za granicą – forma ta jest często spotykana na różnego rodzaju egzaminach, maturze, czy też na sprawdzianach na początkowych etapach nauki języka angielskiego. Naucz się pisać pocztówkę po angielsku. Zapraszamy!

Pocztówka po angielsku

Pod względem stylu, pocztówkę możemy potraktować dość „luźno”. Pisząc ją do znajomych, rodziny, bądź przyjaciela, z pewnością nie będziemy chcieli używać stylu oficjalnego, tak więc słownictwo potoczne, formy skrócone oraz czasowniki frazowe są tu jak najbardziej do zaakceptowania. 

Biorąc pod uwagę formę, pocztówka wygląda jak bardzo skrócony list. Znajduje się w niej bowiem zwrot do nadawcy, będący dla niego/niej pozdrowieniem, rozwinięcie, oraz zakończenie w postaci zwrotu, który również może być pozdrowieniem adresata.

Treść pocztówki jest oczywiście determinowana przez polecenie w zadaniu. Zwykle są to pozdrowienia ze słonecznych wakacji, toteż pocztówkę napiszemy w wesołym stylu, często mówiąc, co zwiedziliśmy lub zobaczyliśmy, a co jeszcze przed nami.

Przydatne zwroty

Oto przykłady zwrotów i wyrażeń, które uatrakcyjnią Twoją pocztówkę:

Hi ... – Cześć ...
Dear ... – Drogi/a ...
How are you/have you been? – Jak się masz?
... is wonderful. – ... jest cudowne.
I've spent ... here. – Jestem tu od ... .
What I love the most about ... is ... . – Co najbardziej mi się podoba w ... to ... .
The only thing is that ... . – Jedyna rzecz to to, że ... .
I've had a great time. – Świetnie się bawię.
See you soon! – Do zobaczenia wkrótce!
Love, – Kocham,
Yours, – Twój/a,
Take care – Trzymaj się

Przykładowa treść pocztówki 

Hi Jane!

I've been to Paris for several days now. I've visited the Louvre and the Eiffel Tower, both of which are amazing! I'd love you to see them one day too. The weather is wonderful and so is the food. Tomorrow, I'm visiting Notre-Dame. I can't wait! The only complaint I've got so far is that the French don't speak English well, so communication is difficult, but otherwise, I've had a great time. I'll see you once I'm back in England.

Love,
XYZ

Pisząc pocztówkę z odległych krajów, często wspomnimy w niej o pogodzie, jaka towarzyszy naszemu pobytowi. Dowiedz się, jak rozmawiać o pogodzie, a także zerknij na zwroty, które okażą się nieocenione w trakcie pisania pocztówki w języku angielskim. Zapraszamy!

Dodaj komentarz
0
0
0 0 0