5 powodów, dla których warto uczyć się języka angielskiego

Nauka języka angielskiego nie powinna być przykrym obowiązkiem – w tym artykule przedstawiamy pięć powodów, dla których warto uczyć się języka angielskiego.

SŁOWNICTWO
5 powodów, dla których warto uczyć się języka angielskiego

Dlaczego warto uczyć się języka angielskiego? Jeżeli ktoś z Was zadał sobie to pytanie, my chcemy na nie odpowiedzieć. Istnieje wiele powodów, dla których warto uczyć się najpopularniejszego języka świata – my przedstawiamy pięć z nich.

Dlaczego warto uczyć się języka angielskiego?

 1. Zyskujemy niezastąpione narzędzie do komunikacji
  Język angielski jest niezbędny do komunikacji w dzisiejszym świecie. Znając język angielski, możemy podróżować po całym świecie bez obawy, że nie będziemy w stanie porozumieć się z lokalną społecznością. To może brzmieć zaskakująco, ale jest jak najbardziej prawdziwe – ludzie znają podstawy języka angielskiego w niemal każdym zakątku świata, co sprawia, że stał się on najbardziej uniwersalnym mówionym językiem, jaki kiedykolwiek powstał.
 2. Stajemy się bardziej konkurencyjni na rynku pracy
  Umówmy się – język angielski jest dzisiaj umiejętnością niezbędna do znalezienia dobrej pracy. Nasza znajomość języka angielskiego może w łatwy sposób zostać zweryfikowana podczas rozmowy kwalifikacyjnej, a jeżeli zaprezentujemy wysoki stopień znajomości język angielskiego, zyskamy w oczach potencjalnego pracodawcy.
 3. Zyskujemy dostęp do ogromnej ilości wiedzy
  Jak rozumieć ten punkt? W bardzo prosty sposób – znając język angielski, możemy czytać, słuchać i oglądać wielkie ilości materiałów. Właśnie w języku angielskim tworzy największa ilość naukowców, wydawców, lecz także artystów, czy gwiazd. Jeżeli chcemy zapoznać się z dość niszową tematyką, możemy mieć z tym problem, jeżeli zaczniemy szukać określonego tematu w języku polskim. Nie powinniśmy mieć z tym problemu w języku angielskim.
 4. Poszerzamy nasze horyzonty
  Ucząc się języka angielskiego, uczymy się myśleć analitycznie – mają na to wpływ konstrukcje gramatyczne, które wymagają chwili przemyślenia przed ich użyciem. Znając już dobrze język angielski, nie myślimy w języku polskim, lecz konstruujemy zdania bezpośrednio w języku angielskim. Ma to bezpośrednie przeniesienie na sposób myślenia. Dowiedziono, że myśląc w języku obcym angażowane są inne partie mózgu niż w naszym ojczystym języku, co wpływa na inne podejście do tematu. A zatem – jeżeli mamy jakiś problem lub trudny orzech do zgryzienia, spróbujmy przeanalizować go w głowie w języku angielskim, a może nawet wygłośmy o nim mały monolog w tymże języku – efekty mogą być zaskakujące!
 5. Poprawiamy sobie humor!
  Ucząc się języka angielskiego, poszerzamy naszą wiedzę. Jak reagujemy na pozytywne efekty, jakie taka nauka przynosi? Pozytywnie! Zapoznając się z coraz to nowym słownictwem, konstrukcjami gramatycznymi, czy zwrotami, ćwiczymy nasz mózg, a on się nam za to odpłaca.

Zapraszamy również do zapoznania się z praktycznymi radami dotyczącymi słuchania w języku angielskim, które przygotowaliśmy specjalnie dla Was!

Dodaj komentarz
User 4
Kasia
7 miesięcy temu

Warto, naprawdę warto uczyć się języków. Ja angielski bardzo dobrze podszkoliłam w wakacje w http://sjw.uw.edu.pl. Bardzo dobrze tłumaczą i fajnie się uczy wraz z innymi.

Odpowiedz
User 4
Ania
około rok temu

Moim zdaniem język angielski to najbardziej znany język obcy świata.
Warto go znać, bo większość ludzi go zna i potarfi się w nim dogadać.
Jak dobrze, że nauczyłam się tego języka w Avalon Radom.

Odpowiedz
0
0
0 0 0