5 powodów, dla których warto uczyć się języka angielskiego

Nauka języka angielskiego nie powinna być przykrym obowiązkiem – w tym artykule przedstawiamy pięć powodów, dla których warto uczyć się języka angielskiego.

SŁOWNICTWO

5 powodów, dla których warto uczyć się języka angielskiego

Dlaczego warto uczyć się języka angielskiego? Jeżeli ktoś z Was zadał sobie to pytanie, my chcemy na nie odpowiedzieć. Istnieje wiele powodów, dla których warto uczyć się najpopularniejszego języka świata – my przedstawiamy pięć z nich.

Dlaczego warto uczyć się języka angielskiego?

1. Zyskujemy niezastąpione narzędzie do komunikacji

Język angielski jest niezbędny do komunikacji w dzisiejszym świecie. Znając język angielski, możemy podróżować po całym świecie bez obawy, że nie będziemy w stanie porozumieć się z lokalną społecznością. To może brzmieć zaskakująco, ale jest jak najbardziej prawdziwe – ludzie znają podstawy języka angielskiego w niemal każdym zakątku świata, co sprawia, że stał się on najbardziej uniwersalnym mówionym językiem, jaki kiedykolwiek powstał.

2. Stajemy się bardziej konkurencyjni na rynku pracy

Umówmy się – język angielski jest dzisiaj umiejętnością niezbędna do znalezienia dobrej pracy. Nasza znajomość języka angielskiego może w łatwy sposób zostać zweryfikowana podczas rozmowy kwalifikacyjnej, a jeżeli zaprezentujemy wysoki stopień znajomości język angielskiego, zyskamy w oczach potencjalnego pracodawcy.

3. Zyskujemy dostęp do ogromnej ilości wiedzy

Jak rozumieć ten punkt? W bardzo prosty sposób – znając język angielski, możemy czytać, słuchać i oglądać wielkie ilości materiałów. Właśnie w języku angielskim tworzy największa ilość naukowców, wydawców, lecz także artystów, czy gwiazd. Jeżeli chcemy zapoznać się z dość niszową tematyką, możemy mieć z tym problem, jeżeli zaczniemy szukać określonego tematu w języku polskim. Nie powinniśmy mieć z tym problemu w języku angielskim.

4. Poszerzamy nasze horyzonty

Ucząc się języka angielskiego, uczymy się myśleć analitycznie – mają na to wpływ konstrukcje gramatyczne, które wymagają chwili przemyślenia przed ich użyciem. Znając już dobrze język angielski, nie myślimy w języku polskim, lecz konstruujemy zdania bezpośrednio w języku angielskim. Ma to bezpośrednie przeniesienie na sposób myślenia. Dowiedziono, że myśląc w języku obcym angażowane są inne partie mózgu niż w naszym ojczystym języku, co wpływa na inne podejście do tematu. A zatem – jeżeli mamy jakiś problem lub trudny orzech do zgryzienia, spróbujmy przeanalizować go w głowie w języku angielskim, a może nawet wygłośmy o nim mały monolog w tymże języku – efekty mogą być zaskakujące!

5. Poprawiamy sobie humor!

Ucząc się języka angielskiego, poszerzamy naszą wiedzę. Jak reagujemy na pozytywne efekty, jakie taka nauka przynosi? Pozytywnie! Zapoznając się z coraz to nowym słownictwem, konstrukcjami gramatycznymi, czy zwrotami, ćwiczymy nasz mózg, a on się nam za to odpłaca.

 

Zapraszamy również do zapoznania się z praktycznymi radami dotyczącymi słuchania w języku angielskim, które przygotowaliśmy specjalnie dla Was!

Anne Simons
Anne Simons

Ania

10 dni temu

Moim zdaniem język angielski to najbardziej znany język obcy świata.
Warto go znać, bo większość ludzi go zna i potarfi się w nim dogadać.
Jak dobrze, że nauczyłam się tego języka w Avalon Radom.


0

0

0

0

0