Jak napisać wiadomość w języku angielskim?

Wiadomość jest krótką formą użytkowa, ktora ma na celu przekazanie informacji drugiej osobie lub grupie osób. Dowiedz się, jak napisać wiadomość w języku angielskim.

PISZ
Jak napisać wiadomość w języku angielskim?

Wiadomość jest krótką formą użytkowa, mającą na celu przekazanie informacji drugiej osobie lub grupie osób. Technicznie rzecz biorąc, wiadomością może być e-mail, list, bądź inna forma przekazu, ponieważ każda z nich posiada podobny cel, jakim jest transfer informacji. Zapoznajmy się ze sposobem pisania wiadomości po angielsku.

Wiadomość po angielsku

Jakąkolwiek formę wiadomości wybierzemy, jej elementami kluczowymi są zwięzłość, oraz przekazanie zamierzonej informacji odbiorcy. Forma w przypadku wiadomości nie ma wielkiego znaczenia, chyba, że w poleceniu podano inaczej. W przypadku, kiedy jako wiadomość służy nam list lub e-mail, należy postępować zgodnie z wymaganiami stylu.

Pod względem formy, wiadomość w języku angielskim można umiejscowić pomiędzy notatką a listem. Jest ona bowiem odrobinę dłuższa niż notatka, natomiast znacznie krótsza niż list (chyba, że wymaga się, aby wiadomość potraktowano jako list).

Ponieważ treść w wiadomości ma zwykle pierwszeństwo przed stylem, pamiętajmy, aby zawrzeć w niej wszystkie informacje, jakich się od nas wymaga. To przede wszystkim od tego zależy, czy nasza wiadomość zostanie dobrze oceniona. Nie zapominajmy jednak o takich elementach, jak zwrot do odbiorcy na początku oraz krótkie pożegnanie na sam koniec. Dzięki zachowaniu takiej formy nasza wiadomość będzie czytelna i łatwiejsza do przyswojenia przez adresata.

Przydatne zwroty

Pisząc wiadomość w języku angielskim, nie możemy zapomnieć o zwrotach i wyrażeniach, dzięki którym nasza informacja zostanie przekazana w sposób jasny i klarowny. Oto przykłady:

Hello/Hi ... – Cześć/Witaj ...
I have been asked to ... – Zostałem poproszony o ...
I would like to inform you that ... – Chciałbym poinformować Cię/Was, że ...
You need to know that ... – Musisz/cie wiedzieć, że ...
Apart from that, ... – Oprócz tego, ...
Also, ... – Również ...
For this reason, ... – Z tego powodu, ...
See you! – Do zobaczenia!
Take care! – Trzymaj się!
Regards, – Pozdrawiam,
I'll see you there. – Widzimy się na miejscu.

Przykładowa wiadomość

Hello Tim,

I have been asked to inform you that you have passed the exam you sat last week. You got A, so there is certainly no need to resit it. You were the only person from the entire group who passed it, so you have an additional reason to rejoice at your result. Also, if you can, please tell John that he needs to come to school at 8 o'clock this Friday.

See you soon,
XYZ

Zapoznaj się również ze zwrotami, których użycie ułatwi pisanie wiadomości w języku angielskim. Zapraszamy również do nauki słówek na poziomie A1 i A2.

Dodaj komentarz
0
0
0 0 0