Jak napisać CV w języku angielskim?

Pisanie CV jest umiejętnością, która okaże się kluczowa w trakcie poszukiwania pracy – dzięki dobrze napisanemu curriculum vitae mamy większe szanse na dostanie wymarzonej pracy. Dowiedzmy się, jak poprawnie napisać CV w języku angielskim.

PISZ
Jak napisać CV w języku angielskim?

Pisanie CV w języku angielskim

Każda osoba powinna posiąść umiejętność poprawnego pisania CV – bez tego nasz potencjalny pracodawca może odrzucić naszą kandydaturę jeszcze przed zapoznaniem się z treścią tej formy. Warto zdać sobie sprawę z tego, iż CV jest naszą „wizytówką” w oczach pracodawcy, w przypadku której należy dołożyć wszelkich starań, by prezentowała się dobrze – zarówno wizualnie, jak i pod względem treści. Zapraszamy do zapoznania się ze sposobem pisania CV w języku angielskim.

Jak napisać dobre CV po angielsku?

Dobrze napisane CV powinno być ułożone w sposób przejrzysty dla czytającego, lecz przede wszystkim powinno ono zawierać wszystkie najważniejsze informacje odnoszące się do naszych danych osobowych, edukacji i doświadczenia, jakie do tej pory zdobyliśmy.

Pisząc curriculum vitae w języku angielskim nie możemy zapominać o takich niuansach jak wybór dobrej czcionki (preferowane są klasyczne czcionki zamiast wymyślnych), prawidłowe wyeksponowanie poszczególnych elementów CV, oraz zachowanie układu, który będzie czytelny, a jednocześnie przykuje wzrok osoby, która będzie zapoznawała się z naszym przebiegiem życia (curriculum vitae to właśnie oznacza).

Co zawrzeć w angielskim CV?

Podstawowymi aspektami, które należy zawrzeć w angielskim CV, są:

  • Dane osobowe - personal details
  • Wykształcenie - education
  • Doświadczenie zawodowe - experience
  • Umiejętności dodatkowe - additional skills
  • Znajomość języków obcych - foreign languages
  • Cechy osobowości - personality traits
  • Zainteresowania - interests

W zależności od państwa, w którym składamy CV, potrzebna może okazać się klauzula odnośnie danych osobowych, którą umieszcza się zwykle na końcu CV.

Uwaga! W przypadku cech osobowości, nowym trendem stało się pomijanie tego aspektu w CV. My zachęcamy do zawarcia go w swoim curriculum vitae, jednak pamiętajmy, by wypisać najważniejsze z nich i trzymać się prawdy – w ten sposób unikniemy niepotrzebnych nieporozumień i będziemy rzetelni w oczach potencjalnego pracodawcy.

Przydatne zwroty

Podobnie jak ma to miejsce w resume, CV nie wymaga użycia wyszukanych zwrotów i wyrażeń – nie jest to wywód na określony temat, a wspomnienie naszego dotychczasowego życia w kontekście pracy i kariery. Niemniej warto znać zwroty i wyrażenia typu:

Studied at – Studiował/a w ... / Uczył/a się w ...
Worked at – Pracował/a w ...
Worked as – Pracował/a jako ...
Familiar with – Zapoznany/a z ...
Fluent at – Płynny w ...
Interested in – Zainteresowany/a ...

Przykładowe CV

Curriculum vitae

Personal details
Name: Jacek Kowalski
Date of birth: 1/1/1990
Nationality: Polish
Marital status: single
Address: 11 Long Street, 00-940 Warsaw
Contact details: tel. no.: 123456789
e-mail address: [email protected]

Education
2009 – 2012  Bachelor's degree – the University of Warsaw
Dissertation:  English studies and its influence on the industry
2006 – 2009  1st High School in Warsaw

Experience
2015               Teacher at XYZ School of Foreign Languages
2013 – 2014   Courier at XYZ
2012               Apprenticeship at XYZ

Additional skills
ABC teaching standard compliant, driving licence, programming languages: C++, SQL and Java, familiar with Microsoft Office suite, familiar with Windows and MacOS environment

Foreign languages
English – fluent
Spanish – intermediate
German – basic
Russian – basic

Personal traits
outgoing
friendly
reliable
honest
hard-working
punctual

Interests
music, computers and technology, travelling, history, geography, sports, languages

Zapraszamy również do zapoznania się ze sposobem pisania resume oraz listu motywacyjnego (cover letter) w języku angielskim. Nie zapomnij sprawdzić angielskiego słownictwa i zwrotów, które przydadzą Ci się w pracy!

Dodaj komentarz
0
0
0 0 0