Czytamy w języku angielskim – rodzaje artykułów, jakie spotkamy w gazecie

Czytając gazetę w języku angielskim, spotkamy się z kilkoma rodzajami artykułów. Poniżej znajdziecie ich podział oraz wyjaśnienie, co każdy z nich oznacza i ma na celu.

CZYTAJ
Czytamy w języku angielskim – rodzaje artykułów, jakie spotkamy w gazecie

Rodzaje artykułów w angielskiej gazecie

W anglojęzycznej gazecie najczęściej wyróżniamy cztery główne rodzaje artykułów:

  • News article - wiadomości
  • Feature article - rodzaj obszernego artykułu, w którym poruszany jest pewien temat
  • Opinion article - artykuł z opinią autora
  • Editorial - obszerny artykuł, w którym przedstawiona jest opinia redakcji na dany temat

Co warto wiedzieć, czytając takie artykuły

  • News article – zazwyczaj krótkie formy, w których przedstawiane są wiadomości ze świata – to najczęściej spotykany rodzaj artykułu w gazecie. Ich celem jest przedstawienie tego, co stało się na świecie. Co ważne, w zależności od rodzaju pisma, jakie czytamy, artykuł taki może być czysto informacyjny – najczęściej w dziennikach oraz innych gazetach informacyjnych, lub może mieć na celu wywołanie sensacji, jak ma to miejsce w tabloidach.
  • Feature article – jest to bardzo ciekawa forma pisemna. Ten rodzaj artykułu porusza pewien problem, zagłębiając się weń dość znacznie. Dzięki temu mamy szerokie spojrzenie na prezentowany aspekt, a sam artykuł jest skonstruowany w bardzo interesujący sposób, który sprawi, że trudno jest niejednokrotnie się od niego oderwać.
  • Opinion article – typowy artykuł, w którym prezentowana jest opinia autora na poruszony przez niego temat. Artykuły tego typu zazwyczaj nie są wielce obszerne, za to dają nam wgląd w stanowisko autora w danej sprawie. Warto czytać takie treści – dzięki nim możemy zyskać nowe spojrzenie na poruszony problem, a także skonfrontować naszą własną opinię z opinią autora.
  • Editorial – obszerne artykuły, prezentujące opinię całej gazety na poruszony problem. Bardzo często kontrowersyjne i otwarte do dyskusji, treści tego typu zajmują niejednokrotnie wiele stron, uzasadniając stanowisko redakcji na pewien problem. Bardzo ciekawy rodzaj artykułów, idealny na pół godziny w fotelu z kawą lub herbatą.

Jak czytać w języku angielskim, by robić to efektywnie? Dowiesz się o tym pod tym adresem.

Dodaj komentarz
0
0
0 0 0