Sprawdź, jaki jest poziom egzaminu TOEFL

Każdy egzamin językowy ma swój poziom zaawansowania. Jaki jest poziom egzaminu TOEFL? Dowiesz się tego w tym artykule.

CERTYFIKATY
Sprawdź, jaki jest poziom egzaminu TOEFL

Egzamin TOEFL został zaprojektowany tak, aby w jak najlepszym stopniu sprawdzić umiejętności językowe kandydatów w kontekście akademickim. Jak prezentuje się jego poziom zaawansowania? Jaki jest poziom egzaminu TOEFL w skali Rady Europy?

Jaki jest poziom egzaminu TOEFL?

Warto zacząć od tego, iż do egzaminu TOEFL możemy przystąpić bez uprzedniej weryfikacji poziomu naszej znajomości językowej. Egzamin ten zdajemy, by uzyskać certyfikat poświadczający poziom naszego języka angielskiego głównie w odniesieniu do środowiska akademickiego – dlatego też większość zadań na egzaminie ukierunkowana jest na aspekty akademickie.

Oficjalnie poziom egzaminu znajduje się między B2 a C1. Oznacza to, iż jeżeli nasze umiejętności lingwistyczne są między poziomem średniozaawansowanym a zaawansowanym, lub między poziomem samodzielności językowej a poziomem biegłości językowej, powinniśmy sobie z tym egzaminem poradzić bez większego problemu.

Jaki jest poziom egzaminu TOEFL w odniesieniu do innych egzaminów?

Porównując poziom omawianego tu egzaminu np. do egzaminów Cambridge, można stwierdzić, iż znajduje się on na poziomie między FCE a CAE. W odróżnieniu od tych egzaminów, znajduje się w nim duża ilość słownictwa i aspektów akademickich, na które musimy być przygotowani. Dlatego też przed przystąpieniem do egzaminu warto zapoznać się zarówno ze słownictwem akademickim, jak i, przynajmniej powierzchownie, z różnymi aspektami życia akademickiego.

Sprawdź, na jakim poziomie znajduje się Twój język angielski!

Dodaj komentarz
0
0
0 0 0