Jak efektywnie uczyć się słówek w języku angielskim? – 3 zasady, które musisz znać

Uczenie się słownictwa angielskiego wielu kojarzy się ze żmudnym procesem, który nie zawsze przynosi efekty. My podpowiadamy wam co należy robić, by nauka angielskich słówek była możliwie efektywna i przyjemna.

SŁOWNICTWO
Jak efektywnie uczyć się słówek w języku angielskim? – 3 zasady, które musisz znać

Jak efektywnie uczyć się słówek w języku angielskim?

Jak uczyć się słówek w języku angielskim, by nauka przynosiła efekty? Pytanie to może wydawać się proste, jednak do końca takie nie jest. Istnieje kilka zasad, których należy przestrzegać, by słówka, które próbujemy zapamiętać, rzeczywiście zadomowiły się w naszej głowie na stałe. Ile razy próbowaliśmy nauczyć się pewnych słówek, po czym po kilku dniach je zapominaliśmy? W tym artykule dowiecie się co należy zrobić, by uniknąć tego błędu.

Trzy zasady, dzięki którym nauka angielskiego słownictwa stanie się efektywna

  1. Dzielmy słownictwo na kategorie i dozujmy ilość słówek, których próbujemy się nauczyć
    Podział na kategorie podczas nauki sprawi, iż ułożymy sobie przyswajane słowa w największym możliwym porządku. Dzięki temu nie będziemy mieli problemu z przypomnieniem sobie słówek, a ich definicje nie ugrzęzną między mnóstwem innych pojęć z różnorakich tematów, których uczylibyśmy się bez takiego podziału. Co więcej, nie uczmy się mnóstwa słówek naraz. Taki „natłok” terminów powoduje, iż niejednokrotnie zapominamy o tych, których uczyliśmy się na początku, a z czasem zapomnimy lub pomieszamy większość słówek, których próbowaliśmy się nauczyć. A zatem – kategoryzujmy i dozujmy słówka na porcje, które nasz mózg jest w stanie przetrawić.
  2. Powtarzajmy cyklicznie słówka, których chcemy się nauczyć
    Niestety – nasza pamięć nie jest idealna i jednokrotne przeczytanie słówek wraz definicjami nie gwarantuje, iż je wszystkie zapamiętamy. Należy zatem cyklicznie je powtarzać, by w naszym mózgu powstały swoiste połączenia odpowiadające przyswajanym słówkom. W ten sposób maksymalizujemy nasze szanse na zapamiętanie słówek, a wielokrotna rewizja jest gwarantem tego, że już nigdy ich nie pomylimy.
  3. Uczmy się słówek wraz z ich kolokacjam
    Uczenie się kolokacji jest niezwykle cenne – dzięki temu uczymy się równocześnie użycia poszczególnych pojęć i mamy gwarancję, że użyjemy ich poprawnie. Kolokacje to wyrażenia, w jakich poszczególne słownictwo występuje i z którymi się łączy, np. one-way ticket, do the dishes, heavy rain. Kolokacje wzbogacają nasze bogactwo językowe i powodują, iż nauka słówek staje się bardziej efektywna.

Zapraszamy również do zapoznania się z pięcioma radami, dzięki którym nauczysz się lepiej pisać w języku angielskim.

Dodaj komentarz
0
0
0 0 0