Berries - naucz się nazw owoców jagodowych w języku angielskim

Berries. Blackberries. Blueberries. Które to które? Chyba każdemu z nas czasem mieszają się nazwy jagód. A może nadszedł wreszcie czas na uporządkowanie tych nazw w głowie?

SŁOWNICTWO
Berries - naucz się nazw owoców jagodowych w języku angielskim

Berries. Blackberries. Blueberries. Które jagody to które? Chyba każdemu z nas czasem mieszają się angielskie nazwy jagód. Nic dziwnego, bowiem są one do siebie zbliżone, a mało kto poświęcił wystarczającą ilość czasu na naukę każdej z nich tak, aby raz na zawsze posegregować sobie w głowie jak każda z popularnych jagód nazywa się w języku angielskim. A może nadszedł wreszcie ten czas?

Jagody w języku angielskim (berries)

Angielskie słowo berries oznacza jagody. Jest to cała rodzina owoców, do której należą między innymi takie gatunki jak:

agrest (gooseberry), banan (banana), dynia (gourd), pomidor (tomato), czy winogrono (grape). Tak, wymienione owoce to też jagody!

W tym artykule chcemy jednak posegregować nazwy tych jagód, z których nazewnictwem mamy często problemy – zapominamy je oraz mieszamy ich nazwy. Pora wszystko sobie dokładnie ułożyć.

Nazwy jagód w języku angielskim (berries)

billberry – czarna jagoda, czarna borówka
blackberry – jeżyna
blueberry – borówka amerykańska
black Mulberry – morwa czarna
chokeberry - aronia
cloudberry – malina moroszka
cowberry – borówka brusznica
cranberry – żurawina
currant – porzeczka
gooseberry – agrest
huckleberry – borówka amerykańska, czarna jagoda
raspberry – malina
strawberry – truskawka

Oto najczęściej spotykane w języku angielskim gatunki jagód. Mamy nadzieję, że dzięki naszej pomocy już nigdy nie będziecie mieli wątpliwości, czy owoc, o którym czytacie, to jeżyna, czy też borówka amerykańska. Tymczasem zapraszamy do zapoznania się z nazwami suszonych owoców w języku angielskim.

Dodaj komentarz
0
0
0 0 0