Poznaj nazwy suszonych owoców w języku angielskim

Jeżeli kiedykolwiek zastanawiałeś lub zastanawiałaś się, jak poszczególne rodzaje suszonych owoców nazywają się po angielsku, po przeczytaniu tego artykułu nie będzie to już tajemnicą.

SŁOWNICTWO
Poznaj nazwy suszonych owoców w języku angielskim

Owoce spożywamy na wiele sposobów. Obok sałatek owocowych, mieszanek owoców, czy ciast owocowych, znajdują się suszone owoce, które są nie lada przysmakiem. Są one zdrowe, a do tego możemy je zabrać właściwie wszędzie. Poniżej znajdziecie nazwy suszonych owoców w języku angielskim.

Owoce suszone (dried fruits) nie są tematem często poruszanym na lekcjach języka angielskiego, dlatego też przychodzimy z pomocą – jeżeli kiedykolwiek zastanawiałeś lub zastanawiałaś się, jak poszczególne rodzaje owoców suszonych brzmią w języku angielskim, po przeczytaniu tego artykułu nie będzie to już tajemnicą. Zobacz listę suszonych owoców po angielsku ułożoną alfabetycznie (według nazw owoców).

Nazwy suszonych owoców w języku angielskim

dried apple – suszone jabłko
dried apricot – suszona morela
banana chip – chipsy bananowe
black lime – suszona limonka
dried coconut – suszony kokos
dried cheries – suszone wiśnie
dried cranberry – żurawina suszona
dates – daktyle
dried fig – figi
goji – jagody goji
dried mangoes – suszone owoce mango
nuts – orzechy
prune – śliwka suszona
raisins - rodzynki
sun-dried tomatoes – suszone pomidory

Pamiętajcie, że owoce to doskonałe źródło witamin. Należy spożywać przy najmniej dwie porcje dziennie, a suszone owoce to nie tylko smaczna, ale i bardzo zdrowa przekąska!

Przełóżmy te dwa zdania na język angielski:

Remember – fruits are an excellent source of vitamins. It is recommended to eat at least two portions a day, plus dried fruits are not only tasty, but also very healthy!

Zapraszamy również do zapoznania się z nazwami niespotykanych owoców w języku angielskim.

Dodaj komentarz
0
0
0 0 0