10 powodów, dla których powinieneś zacząć uczyć się języka angielskiego

Dlaczego język angielski jest tak wartościowy? Poznaj 10 powodów, dla których powinieneś/powinnaś zacząć uczyć się języka angielskiego.

MÓW CZYTAJ SŁUCHAJ
10 powodów, dla których powinieneś zacząć uczyć się języka angielskiego

Nie od dziś wiadomo, że język angielski to w dzisiejszych czasach niezbędne narzędzie do komunikacji z ludźmi za granicą. Jakie są inne zalety tego języka? Zapraszamy do zapoznania się z 10 powodami, dla których powinieneś lub powinnaś zacząć się uczyć języka angielskiego.

10 powodów, dla których powinieneś uczyć się angielskiego

 1. Język angielski używany jest na całym świecie...
  Czy udasz się za naszą południową, zachodnią, czy też wschodnią granicę, wszędzie porozumiesz się w języku angielskim. Jeżeli udasz się na drugi koniec świata, tam również usłyszysz język angielski. Nie ma na świecie drugiego tak rozpowszechnionego języka, jak język angielski.
 2. ...przez ponad miliard ludzi
  I ta liczba ciągle rośnie. Ludzie na wszystkich kontynentach używają języka angielskiego, a jego popularność przekłada się na coraz większe liczby ludzi uczących się go.
 3. Pomaga w podróżowaniu
  Jeżeli podróżujemy, z pewnością dobrze wiemy, że język angielski jest niezbędny do porozumiewania się w każdym zakątku świata. Znając go, podróżowanie nie sprawi nam najmniejszego problemu.
 4. Jest językiem internetu, biznesu, nauki, techniki i wielu innych dziedzin
  Dzięki temu mamy dostęp do niezliczonych ilości źródeł, spośród których zaledwie ułamek został przetłumaczony na język polski.
 5. Pomaga w nawiązywaniu kontaktów
  Wspomnieliśmy już, że język angielski używany jest przez ponad miliard ludzi na całym świecie. Dzięki temu mamy szanse nawiązać nowe kontakty i zdobywać nowych przyjaciół.
 6. Dzięki jego znajomości jesteśmy poinformowani o wiadomościach ze świata
  Większość newsów i wiadomości ze świata po raz pierwszy pojawia się w języku angielskim. Chcesz być ze wszystkim na bieżąco? Znajomość angielskiego jest w tym polu nieoceniona.
 7. Zwiększa inteligencję
  Podczas nauki języka angielskiego, nasz mózg otrzymuje solidną dawkę treningu, który pomaga w jego rozwoju. Nauka angielskiego ma zatem korzyści wielowymiarowe, na wielu poziomach.
 8. Pomaga w kreatywnym myśleniu
  Myśląc w języku angielskim (tak, znając język angielski, potrafisz również w nim myśleć!) możemy wymyślić pewne rozwiązania, które w przeciwnym razie nie przyszłyby nam do głowy. Ten punkt jest niezwykle ważny dla osób biznesu, gdzie kreatywność jest niejednokrotnie kluczem do sukcesu.
 9. Jest narzędziem do zdobywania wiedzy
  Jeżeli chcemy dowiedzieć się czegoś nowego, użyjmy anglojęzycznych źródeł – ze względu na ogromną liczbę ludzi używających tego języka, mamy pewność, iż informacje, jakie znajdziemy w języku angielskim, są zweryfikowane i godne zaufania.
 10. Język angielski to dobra zabawa!
  Nauka języka angielskiego to przede wszystkim dobra zabawa, dzięki której możemy zyskujemy korzyści na wielu wymiarach. W zależności od sposobu, w jaki do niej podejdziemy, możemy czerpać z niej różnorodne korzyści. Dla przykładu, oglądanie filmów z angielskimi napisami lub słuchanie anglojęzycznego radia to nie tylko rozrywka, lecz także idealny sposób na naukę języka angielskiego!

Dowiedz się również, jak efektywnie przyspieszyć naukę języka angielskiego. Zapraszamy!

Dodaj komentarz
0
0
0 0 0