7 sposobów na przyspieszenie nauki języka angielskiego

Chcesz przyspieszyć naukę języka angielskiego? W tym artykule prezentujemy 7 sposobów, dzięki którym stanie się to możliwe. Zapraszamy do lektury.

MÓW SŁUCHAJ
7 sposobów na przyspieszenie nauki języka angielskiego

Jak przyspieszyć naukę języka angielskiego?

Nauka języka angielskiego to nie tylko czytanie formułek z książki – języka tego można uczyć się na wiele sposobów, spośród których wiele jest przydatnym narzędziem do przyspieszenia tego procesu. Zapraszamy do zapoznania się z siedmioma sposobami, dzięki którym znacząco przyspieszysz naukę języka angielskiego.

 1. Ucz się codziennie
  Upewnij się, że języka angielskiego uczysz się nie tylko w szkole lub innego rodzaju zajęciach. Postaraj się otoczyć językiem angielskim – korzystaj z angielskich stron internetowych, słuchaj angielskiego radia i czytaj podobne książki i gazety. I, co najważniejsze, czyń to regularnie, przynajmniej raz dziennie.
 2. Znajdź partnera do rozmów w języku angielski
  Niejednokrotnie podkreślaliśmy, że trening czyni mistrza. Ćwicząc mówienie, nasze umiejętności językowe dostają znacznego „przyspieszenia”. Aby jednak dobrze ćwiczyć tę umiejętność, należy mieć osobę, z którą można prowadzić rozmowy w języku angielskim. Warto się zatem o taką personę postarać.
 3. Oglądaj telewizję w języku angielskim
  Jedną z metod ku przyspieszeniu nauki angielskiego jest oglądanie i słuchanie anglojęzycznych materiałów. Oglądajmy zatem kanały w języku angielskim – a jeżeli mamy możliwość zmiany języka na określonym kanale z polskiego na angielski, korzystajmy z niej. Co więcej, możemy włączyć telewizję i pozostawić ją włączoną na anglojęzycznym kanale, a my oddać się domowym obowiązkom lub innym czynnościom – w taki sposób wypowiedzi w języku angielskim będziemy słyszeć w tle, co jest dobrym sposobem na naukę języka.
 4. Graj w gry komputerowe w języku angielskim
  Połączenie przyjemnego z pożytecznym to często dość trudna sztuka. Nie jest to jednak wielkim wyzwaniem w przypadku nauki języka angielskiego – grając w anglojęzyczne gry komputerowe, uczymy się języka angielskiego, a my sami oddajemy się przyjemności. Pamiętajmy jednak, że jest to sposób na rozrywkę, który ma służyć nam, a nie my jemu – nie spędzajmy zatem przed ekranem zbyt wiele czasu!
 5. Słuchaj podcastów, angielskiego radia lub innych materiałów w czasie dojazdu do szkoły/pracy
  Większość z nas spędza dziennie kilkadziesiąt minut do kilku godzin dojeżdżając do szkoły lub pracy. Jest to czas, który warto spędzić inaczej, niż na wpatrywaniu się w szybę. Polecamy skorzystać z anglojęzycznych podcastów, radia, lub innych materiałów, dzięki którym nauka języka angielskiego zostanie przyspieszona, a sam dojazd znacznie przyjemniejszy i wartościowszy.
 6. Dziel mieszkanie z native speakerem
  Jeżeli mieszkamy za granicą, a w szczególności w Anglii, postarajmy się o to, by naszym współlokatorem była osoba, której językiem naturalnym jest język angielski. W ten sposób powędruje on do naszej głowy szybciej, niż możecie się tego spodziewać.
 7. Korzystaj z języka ile tylko się da
  Ostatnim krokiem na przyspieszenie nauki języka angielskiego jest upewnienie się, że korzystamy z niego na co dzień w różnorakich sytuacjach. Jeżeli mieszkamy w Polsce, zadanie to może być nieco utrudnione, ale od czego mamy internet? Mieszkając w Anglii, używajmy go w sklepach, instytucjach, oraz w każdej okazji, która tylko się nadarzy.

Chcesz poprawić swoją mowę w języku angielskim? Zapraszamy do działu MÓW, w którym dowiesz się, jak tego dokonać.

Dodaj komentarz
0
0
0 0 0