Podanie o pracę po angielsku - radzimy jak napisać

Niejednokrotnie ubiegając się o stanowisko, musimy wysłać również podanie o pracę. Dowiedzmy się, jak tego dokonać w języku angielskim. Zapraszamy do nauki!

PISZ
Podanie o pracę po angielsku - radzimy jak napisać

Podanie o pracę (letter of application) to ważna forma, która dość często wysyłana jest do potencjalnego pracodawcy wraz z CV. W podaniu o pracę zamieszczamy informacje, które mówią, jak dowiedzieliśmy się o wakacie, jakim stanowiskiem jesteśmy zainteresowani, opis kursów oraz doświadczenia, jakie do tej pory zdobyliśmy, opis swojej osoby, oraz grzeczną prośbę o odpowiedź. Jeżeli nasze podanie pracę napisane jest w sposób rzetelny i atrakcyjny dla pracodawcy, możemy być niemal pewni, iż zostaniemy zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną!

Forma i styl

Pisząc podanie o pracę po angielsku, musimy pamiętać o odpowiedniej formie i stylu. Styl w przypadku tej formy to styl formalny, a forma przypomina list motywacyjny – cover letter.

Co oznacza użycie stylu formalnego? Mówimy tu o braku jakichkolwiek skrótów i wyrażeń potocznych, odpowiednich wyrażeniach i zwrotach, w tym zwrotach grzecznościowych, podział na akapity, oraz odpowiednie konstrukcje gramatyczne, które świadczą o naszym profesjonalizmie i dogłębnej znajomości języka angielskiego.

Przykładowe podanie o pracę po angielsku

Dowiedzmy się, jak wygląda przykładowe podanie o pracę napisane w języku angielskim.

Dear Sir or Madam,
  I am writing in response to a job advertisement that appeared in a local newspaper on Monday, August 1st, about a vacancy in your company. I am interested in the post and would like to apply for the position of software developer.
  My experience so far has been mainly connected with writing sports apps in a local company. I have been a successful software engineer ever since I graduated in 2011 and look forward for new opportunities and challenges.
  I am a creative person who is focused on the projects I am working on. I believe that my experience alongside creativity will result in interesting new projects that may turn out to be truly successful ideas with great potential for further development.
  As far as my personality is concerned, I am a hard-working person dedicated to my job. I am honest, outgoing and reliable. Once you assign me a task, you can count on me.
Taking all into consideration, I strongly believe that I would be a valuable addition to your team.
  I would be thrilled to be invited to an interview.

I look forward to hearing from you,
Yours faithfully,
XYZ

Dodaj komentarz
0
0
0 0 0