Pisanie na egzaminie TOEFL – przykładowy test i porady

Czwarta część egzaminu TOEFL to pisanie. Dowiedzmy się, jak wygląda i jakie są sposoby ku efektywnemu przygotowaniu się do niej.

CERTYFIKATY
Pisanie na egzaminie TOEFL – przykładowy test i porady

Jak wygląda pisanie na egzaminie TOEFL i na czym polega?

Pisanie to sekcja, która wieńczy cały egzamin TOEFL. Warto jest więc w jej trakcie dać z siebie wszystko – jest to nasza ostatnia szansa na uzyskanie wyniku marzeń!

Pisanie – writing – składa się z 2 zadań, na których wykonanie dostajemy 50 minut. Wspomniane 2 zadania zawierają 1 zadanie niezależne i 1 zadanie zintegrowane.

W przypadku pisania, zadanie niezależne wymaga napisania wypracowania na określony temat. Zadanie zintegrowane łączy czytanie, słuchanie i pisanie. W pierwszej kolejności zapoznajemy się ze słowem pisanym (czytamy tekst o tematyce akademickiej), następnie wysłuchujemy nagranie, a naszym zadaniem jest opisanie relacji między dwoma rodzajami tekstów – tego, który przeczytaliśmy, z tym, którego wysłuchaliśmy.

Przykładowy egzamin z mówienia

W ramach przygotowań do mówienia na egzaminie TOEFL, warto zapoznać się z przykładowym testem, który dostępny jest do pobrania na oficjalnej stronie instytucji przeprowadzającej ten egzamin. Znajdziecie go pod tym adresem.

Jak dobrze przygotować się do części pisanie (writing) ?

Dobre przygotowanie się do pisania na egzaminie TOEFL to systematyczne pisanie treści w języku angielskim. Piszmy wypracowania, jednak nie ograniczajmy się do tej formy. Próbujmy swoich sił w opisywaniu słowa pisanego i mówionego (jak to ma miejsce w zadaniu zintegrowanym). Stworzenie takiego ćwiczenia jest prostsze, niż może się wydawać! Postarajmy się znaleźć artykuł na określony temat, a następnie wypowiedź, która również jest w tej samej tematyce. Na ich podstawie skonstruujmy pracę, która odniesie jeden tekst do drugiego – po wykonaniu kilku takich ćwiczeń podejście do egzaminu będzie bułką z masłem!

Zapraszamy również do zapoznania się z innymi artykułami poświęconymi egzaminowi TOEFL.

Dodaj komentarz
0
0
0 0 0