Listening na egzaminie CAE – sprawdź przykład i porady

Listening jest trzecią częścią egzaminu CAE. W tym artykule dowiesz się, jak ta część może wyglądać oraz jak się do niej przygotować.

CERTYFIKATY

Listening na egzaminie CAE – sprawdź przykład i porady

Listening – słuchanie – jest trzecią, przedostatnią częścią egzaminu CAE.

Jak wygląda słuchanie na CAE?

Mimo tego, iż jest to słuchanie na poziomie zaawansowanym, bo C1, nagranie usłyszymy dwukrotnie. Jest to bardzo ważne, ponieważ dzięki dwukrotnemu odtworzeniu materiału czynnik stresu zniwelowany jest do minimum, a my sami mamy większą szansę na udzielenie poprawnej odpowiedzi. Słuchanie na teście CAE składa się z 4 ćwiczeń – odpowiedzi na pytania na podstawie przedstawionego materiału, uzupełnianie zdań, pytania wielokrotnego wyboru, oraz wybieranie poprawnej odpowiedzi z listy.

Listening składa się z 30 pytań, a cały ten segment trwa około 40 minut.

Przykładowy Listening

Zanim podejdziemy do egzaminu CAE, postarajmy się do niego przygotować w możliwie najlepszy sposób. Jednym z elementów naszego przygotowania się do niego będzie wykonanie przykładowego testu, który dostępny jest pod tym adresem.

Jak się przygotować do słuchania?

Jak ma to miejsce również w przypadku innych części egzaminu, musimy sumiennie ćwiczyć segment, który znajduje się na teście. Co to oznacza w przypadku egzaminu ze słuchania? Dokładnie to, co znajduje się w jego nazwie. Kiedy tylko mamy możliwość, przesłuchujmy anglojęzyczne materiały – najlepiej tworzone przez stacje radiowe, kanały telewizyjne, oraz różnego rodzaju autorów. Materiałami takimi mogą być audycje, stacje radiowe, wywiady, podcasty, oraz inne nagrania, w których słyszymy słowo mówione. Kiedy znajdziemy się już na egzaminie, podczas czytania pytań starajmy się myśleć o temacie i wczuć się w podaną sytuację. W ten sposób łatwiej będzie nam słuchać nagrania i zoptymalizujemy nasze szanse na poprawną odpowiedź!

Znasz już popularne idiomy w języku angielskim? Sprawdź się w quizie!

[1/9] Jak w języku angielskim brzmi popularne przysłowie: gdzie kucharek sześć tam nie ma co jeść?

Anne Simons

0

0

0

0

0